מדריך לבחירת ארגז כלים המותאם לצרכים שלך

לכל איש מקצוע, וגם למי שהתחביב שלו הוא עשה זאת בעצמך, יש את ארגז הכלים האולטימטיבי שמתאים בדיוק לצרכים שלו. אם גם אתם מחפשים ארגז כלים, הנה לפניכם המלצות כיצד לבחור בחכמה ארגז שישרת אתכם בצורה הטובה ביותר לאורך שנים רבות.

חפשו כאן ארגז כלים המתאים לצרכים שלכם.

חלוקה פנימית שמתאימה בדיוק לכלי העבודה שיש לכם

הפרמטר הראשון שכדאי לתת עליו את הדעת, אולי אפילו לפני הגודל של ארגז הכלים, הוא החלוקה הפנימית. באופן טבעי ישנם אינספור דגמים של ארגזי כלים עם מגוון רחב של אפשרויות מבחינת החלוקה הפנימית, ולכל איש מקצוע או חובבן מתאימה חלוקה אחרת.

אופציה נפוצה במיוחד שאותה תמצאו בכל חנות כלי עבודה היא ארגזי כלים עם תא אחד, כלומר ארגז שבו כל כלי העבודה מאוחסנים באותו החלל.

סוג אחר של ארגז כלים כולל מגירות קטנות לטובת פריטים קטנים שנחוצים לכם לטובת עבודות שונות, ועוד אפשרות היא ארגזי הכלים אשר נקראים הרמוניקה שכן זהו המבנה של הסידור הפנימי שלהם.

כדי לבחור בחוכמה מבין האפשרויות הנ"ל, ערכו קודם כל רשימה של כל כלי העבודה שברצונכם לאחסן בארגז הכלים שלכם. שימו לב לא לפספס אף פריט ומצד שני לחשוב טוב טוב עד כמה נחוץ לכם באמת כל פריט (אולי ישנם כאלה שכדאי לאחסן בבית או במחסן, מחוץ לארגז הכלים). לאחר שתדעו מה אמור ארגז הכלים לכלול, התמונה תתבהר ותדעו בדיוק איזו חלוקה פנימית מתאימה לכם.

איזה גודל של ארגז כלים מתאים לכם?

ישנו מגוון רחב של גדלים עבור ארגזי כלים – מאלה היותר קטנים (לדוגמה ארגז הכלים 14 שמידותיו 13 ס"מ על 17.5 ס"מ על 36 ס"מ) עד לאלה הגדולים במיוחד (למשל ארגז הכלים 29 בעל המידות 47 ס"מ על 29 ס"מ על 48.5 ס"מ).

ההמלצה היא לבחור ארגז יחסית גדול, ואולי אפילו יותר גדול מכפי שאתם צריכים כרגע, שהרי ברוב רובם של המקרים אנחנו ממשיכים לרכוש כלי עבודה נוספים עם השנים, שהרי תמיד צץ עוד דרמל שאי אפשר בלעדיו, פטישון, משחזת וכו'.

יחד עם זאת ארגז לכלים שהוא גדול מדי עלול להיות גם מסורבל ובנוסף כבד יתר על המידה, כך שאין סיבה לרכוש בהכרח את הדגם הגדול ביותר. למעשה, במקרים מסוימים כדאי אף לשקול את האופציה לרכוש שני ארגזי כלים ולחלק ביניהם את כלי העבודה לפי השימושים הייעודיים לכל אחד מהם.

ארגזי כלים עמידים

פרמטר משמעותי נוסף בבחירתו של ארגז הכלים הוא מידת העמידות שלו.

כפי שבעת רכישת כלי עבודה כלשהו – בין אם מסור גרונג, בין אם מקדחה, בין אם מכסחת דשא ובין אם מלטשת – אנחנו בוחנים בקפידה את מידת העמידות של הכלי, או לכל הפחות מנסים להעריך אותה עפ"י היצרן של כלי העבודה או חוות דעת מקצועיות שונות, כך גם בחירה של ארגז כלים חייבת לקחת בחשבון גם את הטווח הארוך, ולהעדיף דגמי ארגזים שיחזיקו מעמד שנים רבות רבות ויספקו לנו את הצורך החשוב באחסון כלי העבודה.

לא פחות חשובנוחות

גם לנוחות שמציעים הדגמים השונים של ארגזי הכלים משקל בלתי מבוטל בבחירה ביניהם.

בהקשר זה כדאי לזכור שארגזי כלים על גלגלים הם תמיד אופציה נוחה, ושידית ארגונומית הינה רכיב שמאפשר לנו להשתמש לאורך זמן בארגז הכלים מבלי להזיק לכף היד.

מחיר

אנשי מקצוע שמבחינתם ארגז הכלים הוא הבסיס לעבודה יעילה, נוחה ואיכותית נוטים לעתים לשלם מחיר יקר שלא לצורך על ארגז – אמנם הפרמטרים העיקריים הם כל הנ"ל, ואת המחיר ממילא אנחנו נוטים לשכוח לאחר זמן מה, אבל כמובן שגם לעלות של כל אחד מארגזי הכלים המתאימים לצרכים שלנו כדאי לייחס חשיבות.