המסע להפיכת הוד השרון לעיר המובילה בשרון והתרומה של אמיר יקותיאל

לפני עשרים שנה הובילה רעננה את ערי השרון, אלא שבשנים האחרונות נושפת הוד השרון בעורפה, בעיקר בשל תנופת הבנייה המסיבית בעיר והשטחים הרבים שטרם נוצלו.

הפרויקטים החדשים של היזם ההוד שרוני אמיר יקותיאל שעתידים להיפתח בקרוב עם רק טפח בהפיכתה של הוד השרון לחוד החנית של השרון. הסיבה לכך ברורה למדי, לפני מספר שנים החליטה מועצת העיר וראש העיר חי אדיב כי הם יעשו הכל כדי שהוד השרון תנצל את השטחים הריקים הרבים הנמצאים בשטח העיר ותהפוך לאימפריית נדלן לזוגות צעירים מבוססים. כל זאת ביחד עם החינוך שהשתפר הפכו את העיר למוקד משיכה עבור רבים וביססו את העליה העצומה במספר האנשים שגרים בה עד כדי כמעט הכפלת הכמות שהיתה לפני עשרים שנה בטרם התחילה כל תנופת הפיתוח בעיר. את הסממנים לכך אפשר לראות בדמות מנופים רבים המכסים את קו הרקיע של העיר, בתקופה האחרונה אמנם הואט מעט קצב הפיתוח של העיר אולם שטחים רבים כדוגמת מתחם האגם בחלק הדרומי של העיר עדיין מחכים לאור ירוק. בתווך מתרחשים גם תהליכים בערי השרון האחרון, כך למשל הצליח יהודה בן חמו ראש עיריית כפר סבא בחזון שלו להפוך את כפר סבא לירוקה יותר בעיקר בהקמת שכונת כפר סבא הירוקה (כרגע מתחילים את שיווק החלק השני של הפרויקט האדיר הזה) ואילו ברעננה הצליח ראש העירייה החדש ישן, זאביק בילסקי להחזיר עטרה ליושנה בעיר, אלא שברעננה מצוקת המקום מאטה את פיתוחה הנדלני של העיר, והמחירים בעיר נוסקים כך שלזוגות צעירים מאוד קשה להגיע למקום.

במערב יש חדש?

בחירתו של ראש עירייה חדש ברמת השרון במקומו של איציק רוכברגר הייתה אמורה להיות הגיע שיעורר את האש בכל הקשור לתוכניות שנעצרו בעיר, אלא שעדיין תקופת החסד לא נגמרה ודומה כי ראש העירייה החדש מנסה ללמוד מי נגד מי. בהרצליה מצד שני משה פדלון קשר את גורלו יחד עם משרד האוצר ומשווק בעיר אלפי דירות בתוכניות שונות של משרד האוצר כמו דיור למשתכן. הרצליה שנהנתה מצמיחה גדולה בתקופתה של ראש העיר הקודמת יעל גרמן, האטה טיפה את הקצב אולם השטחים הרבים הלא מנוצלים אצלה מבטיחים כי השינוי עוד יגיע.

הפרויקטים המסקרנים בהוד השרון

כאמור היזם אמיר יקותיאל מתכנן מספר פרויקטים מעניינים בהוד השרון, כאשר חלקם נמצא ממש לפני השלב הסופי של הכניסה. כך למשל הביזנס סנטר אותו מתכנן אמיר יקותיאל הנבנה בדרום מערב העיר אמור להיפתח בחודשים הקרובים ולהוות שינוי בכל התפיסה של נדלן מניב. גם פרויקט מתחם הרכבת אמור לעורר שינוי בעיר במיוחד לאור הבנייה המיוחדת המתוכננת בו, בסגנון טמפלרי דומה מאוד למרכז שרונה בתל אביב. פרויקטים אחרים שממתינים לאור הירוק הינם כאמור מתחם האגם ופרויקטי שימור שונים בעיר.

Speak Your Mind

*