חיפוי זכוכית למטבח – מעצבים את המטבח מחדש

בזמן שמעצבי מטבחים מציעים לכם שלל אפשרויות עיצוב עם קרמיקה ושיש בשילוב ארונות מסוגים שונים, אנחנו רוצים להציע לכם משהו מעט שונה אך עם זאת מאוד פופולארי היום, חיפוי זכוכית למטבח.

אנחנו יודעים ששמעתם רבות על חיפוי קירות חיצוניים ופנימיים, מדובר בתחום נרחב שהפך עם השנים לעבודת חובה בכל בית שעובר שיפוץ או כזה שנבנה מאפס, החיפוי על קיר מוסיף אלמנטים שונים ומאפשר לעיצוב הכללי של המקום לגוון באמצעות מרכיבים אחרים, דוגמא שיש, קרמיקה ואפילו פרקטים לקיר. במטבח לחיפוי על הקירות יש חשיבות של עיצוב אך לא רק אלא גם חשיבות מסיבות אחרות.

לפני שנסביר אודות חיפוי זכוכית למטבח, נסביר תחילה מדוע חשוב בכלל לעשות חיפוי במטבח, מתי ואיך עושים את זה. על מנת שההסבר יהיה ברור או יותר פשוט, עלינו לציין תחילה, שלא מדובר במשהו שהוא חובה לכל בית אך הוא בהחלט יכול לתרום ואם אתם כבר עושים מטבח חדש או בונים בית מאפס, רצוי לחשוב על הכיוון הזה, שלא תתחרטו על כך מאוחר יותר.

 למה עושים חיפוי זכוכית במטבח

יש לכך שני הסברים עיקריים, הראשון, חיפוי זכוכית מוסיף אלמנט עיצובי למטבח. אם ניקח לרגע את העובדה שמטבח מתבסס בעיצוב שלו על שיש, ארונות ומוצרי מטבח שונים, אז הזכוכית מוסיף נופך נוסף של עיצוב, אחת כמה וכמה אם שומרים עליה נקייה ומגנים עליה מפני שריטות. במצב כזה היא נשארת מבריקה כמו יצאה עכשיו מהניילונים.

הסיבה השנייה היא יותר מהותית. מאחר ובמטבח אנחנו משתמשים בחומרים שונים שנוטים ללכלך, הזכוכית שומרת על הקירות והארונות נקיים. לנו אומנם נראה שרק חומרים כמו שמן יכולים ללכלך (כמובן שיש עוד מרכיבים שקל יותר לנקות אותם), אך גם אדים ושומן גורמים ללכלוך, ולרוב מדובר בכתמים שמאוד קשה להוריד ולאורך זמן הם נספגים כך שהנזק הוא רב יותר ממה שנדמה לנו. בדרך כלל זה קורה מעל הכיריים. חיפוי זכוכית יכול למנוע מאיתנו את אי הנעימות הזאת וכן את הנזק שנגרם בטווח הארוך לעץ של הארונות ולשיש.

להבדיל מחומרים אחרים, הזכוכית קלה מאוד לניקוי ובעזרת חומרים שונים ניתן למנוע ממנה לסבול מכתמים ושריטות. מבחינה זו התחזוקה שלה הרבה יותר פשוט נניח מניקוי קרמיקה או חומרים אחרים. זה מקל מאוד על העבודה של תחזוקת המטבח בכלל.

 כיצד עושים חיפוי זכוכית ובאיזו זכוכית משתמשים

בשוק קיימים מספר סוגים של זכוכית באמצעותם ניתן לעשות חיפוי במטבח. לרוב נהוג להשתמש בזכוכית בעובי של 0.8 מ"מ, עם זאת ניתן להשתמש בזכוכית גם בעובי יותר קטן (נניח 0.6), קחו בחשבון שמבחינת החוזק שלה הוא לא שונה מזכוכית יותר עבה מאחר וזכוכיות שמיועדות לחיפוי עברו תהליך חיסום שהופך אותה עמידה וחזקה יותר. זו הסיבה שהיא מתאימה להתקנה במטבח ובפרט באזור הכיריים. מה שכן, לא ניתן לקדוח בזכוכית כזו ועל כן יש לתכנן מראש היכן לשים את השקעים בשביל שיהיה ניתן לבצע זאת קודם לכן. מבחינת צבע הזכוכית, כיום נהוג להשתמש בצבעים שונים והיא לא חייבת להיות שקופה.

תהליך התקנת זכוכית בחיפוי, נעשה באמצעות דבק עמיד ללחות ויובש, תהליך ההדבקה נמשך זמן קצר כאשר ייבוש הדבק לוקח מספר שעות בלבד.

 

מידע נוסף אודות חיפוי זכוכית http://www.shviro.co.il

Speak Your Mind

*