מה חשוב לדעת לפני שמזמינים זר כלה?

עבור כמעט כל כלה יום החתונה חייב להיות לא פחות ממושלם, ובמסגרת התמונה המאוד מאוד מפורטת שמתארת בדיוק כל ניואנס באותו יום שמור מקום של כבוד לזר שילווה אותה.

בהתאם, כדאי להקדיש תשומת לב לנושא בחירת הזר – שאגב, במקור, או לכל הפחות בתרבויות עתיקות רבות, מטרתו הייתה להגן על הכלה מפני רוחות רעות ואנרגיות שליליות.

התאמה אישית לכלה

פרחים הם תמיד דבר יפהפה, ועל כן גם כל זר כלה יהיה מרהיב עין, אולם על מנת שגם המראה הכולל של הכלה יהיה מחמיא ושובה לב חשוב להקפיד על הרמוניה בין הזר לבין הכלה ולבין שאר המרכיבים של ההופעה החיצונית שלה ביום המרגש ביותר בחייה (תסרוקת, שמלה וכו').

כך למשל כלות נמוכות יחסית יוחמאו מזרים עגולים, ואילו לכלה גבוהת קומה מומלץ זר ארוך ונשפך. דוגמה נוספת ליצירת הרמוניה בין הזר של הכלה לבין המראה הכללי שלה הוא פרחים עדינים לצד שמלה צחה כשלג כדי ליצור מראה בנוסח מים שקטים שחודרים עמוק, זר עז מבע לצד שמלה רגועה כדי ליצור קונטרסט מעניין ובאופן דומה זר כלה בעל גוונים שלווים עם שמלה יוצאת דופן כדי לא לגנוב ממנה את תשומת הלב.

לא לחכות לרגע האחרון

לא משנה איזה זר כלה בחרתן, בכל מקרה חשוב מאוד להזמין אותו די והותר זמן לפני יום החתונה וזאת על מנת לאפשר לחנות הפרחים להיערך לקראת יום השיא ולוודא כי הזר יזכה למראה מושלם – ראשית על בעלי החנות להבטיח כי הפרחים בהם אתן חושקות יימצאו במלאי לקראת החתונה, ובנוסף, מאחר שלכל פרח דפוסי פתיחה ופריחה אחרים, ומן הסתם תרצו שהם יהיו בשיא תפארתם ביום החתונה, יש להיערך לכך מראש.

אילו פרחים מומלצים לזרי כלה?

באופן טבעי קיים מגוון רחב מאוד של פרחים המתאימים לזרי כלה, וביניהם ניתן לציין את הטוליפים, את הליליות, את השושן הצחור, הוורד, הסחלבים ועוד.

הבחירה בפרחים שירכיבו את הזר תלויה בטעמה של כל כלה, וכמובן בעונת השנה שכן לא כל פרח צומח בכל עונה.

בנוסף ניתן לשלב בכל זר כלה גם מוטיבים מלאכותיים וזאת מטרה להבליט את היופי הטבעי של הפרחים. האפשרויות הרווחות ביותר הן בדים כגון תחרה או משי שמוסיפים רכות לזר, ואבני חן שתורמות יוקרה.

מחיר

סוגיית עלותו של הזר לכלה היא סוגיה רגישה.

מצד אחד, מדובר באירוע של פעם בחיים (אמנם במציאות של ימינו לא מן הנמנע כי יהיה סיבוב שני, ובכל זאת האנרגיה היא של אירוע של פעם בחיים וכמובן שההתייחסות אליו היא בהתאם) כך שלא כדאי לנסות לחסוך מעט כסף ולהסתכן כי המראה שלך לא יהיה בדיוק בדיוק כפי שתמיד חלמת עליו.

מצד שני, חתונה כרוכה בהוצאה כספית גבוהה מאוד ואם ניתן לחסוך קצת – אולי בכל זאת כדאי לנסות לעשות זאת.

ההמלצה היא לתת לאינטואיציה שלך להחליט עד כמה את מוכנה להשקיע בזר, ובעיקר להיות שלמה עם ההחלטה ועם הזר הנבחר.

Speak Your Mind

*