מטבחים במבצע בזמן החגים

עוד מעט יגיעו החגים ואיתם המבצעים הגדולים ברשתות המטבחים השונות. זה הזמן ללכת למטבח שלכם ולשאול את עצמכם, איך הייתם רוצים לשנות אותו. בחג הזה אתם הולכים לקנות לעצמכם מטבח חדש.

פעמיים בשנה חוגגות הרשתות הגדולות והקטנות בתחום המטבחים, פעם לפני החגים של האביב ופעם לפני חגי תשרי. בשתי התקופות הנ"ל נוהגות הרשתות השונות בתחום למכור מטבחים במבצע מיוחד עם הנחות וצ'ופרים שונים לרוכשים מטבח אצלם. הרשתות מכירות את ליבו של הצרכן הישראלי, מגיע החג והוא רוצה לשנות את המטבח, לבנות מטבח חדש.

במהלך השנים השתרשה בחברה הישראלית תפיסה, שאינה שונה אגב מתפיסות בארה"ב או מקומות אחרים במערב, שהחגים מהווים מקור לא רק לאחדות משפחתית וזמן לחשבון נפש אלא גם זמן טוב לשיפוצים בבית, שינוי. אנחנו יכולים לראות כיצד אנשים רבים מתכננים כיצד הם לשפץ את ביתם בתקופה זו. ההסבר הוא פשוט, בחגים נמצאים יותר בבית, לא פעם עובדים חצי יום ובמקומות עבודה רבים אפילו מוצאים את העובדים לחופשה מרוכזת, אז קל יותר לנהל את השיפוץ. זה יכול להיות שיפוץ שלם של הבית וזה יכול רק שיפוץ של המטבח. במקרה הזה, אנחנו יכולים לראות חנויות ורשתות שהולכות לקראת הצרכנים עם מטבחים במבצע מיוחד.

איך לבחור מטבח ?

עכשיו עולה השאלה, מתי נחליף מטבח וכיצד נבחר מטבח חדש לבית. לגבי השאלה הראשונה, התשובות חלוקות. יש שיגידו שלא צריכה להיות סיבה מיוחדת לרכוש מטבח חדש, אחרים יטענו שיש להחליף מטבח רק כשהמטבח הישן נשחק, הפך קטן מדי, או לא מתאים לעיצוב של הבית יותר. בדרך כלל אנחנו יכולים לראות זוגות מבוגרים מחליפים מטבח, אחרי שהילדים שלהם עוזבים את הבית, גם מטעמי נוחות (יותר קל לעשות את זה כשאין הרבה אנשים בבית) וגם בגלל שאין להם צורך במטבח שמשמש משפחה שלמה והם יכולים להסתפק במטבח שמשרת שני אנשים ביום-יום. כמובן שגם הם יכולים למצוא מטבחים במבצע בקרב אותן רשתות וחנויות שונות.

אחרי שהחלטנו לקנות מטבח חדש, עלינו לבחור את המטבח שיתאים לנו. כאן העבודה קצת יותר קשה ובכל זאת יש מספיק כלים שיכולים לעזור לנו. עלינו לקחת בחישוב שלנו פרמטרים כמו שטח המטבח הכולל, גודל המטבח נטו, סוג העץ ממנו נרכיב את הארונות וצבעו, ואופי העיצוב הכולל שלו.  למה אנחנו מתכוונים שיש כלים שיכולים לעזור לנו? ובכן לשם עיצוב מטבחים, אנחנו יכולים לשבת עם תוכנת מחשב, שתעזור לנו. ברוב הרשתות והחנויות יציגו בפניכם אפשרות לבנות בהרכבה אישית מטבח לבית בעזרת תוכנה כזו לצד האפשרות הפחות פופולארית היום, לרכוש מטבח מוכן. אפשרות אחרת היא לשבת עם מעצב מטבחים ולתכנן ביחד את המטבח החדש.

תכנון יעיל של מטבח

אחרי שלקחנו את גודל השטח ברוטו של המטבח (כלל הגודל של החדר בו אמור להיות מורכב המטבח) ולקחנו ממנו את שטח הנטו ממנו נרכיב את המטבח (השטח בו ימוקמו הארונות והשיש), עלינו לבחור את סוג הארונות, העץ והצבע שלהם. עלינו לקחת בחשבון כאשר אנחנו מתכננים עיצוב של מטבח, להכין גם משטחי עבודה ומקומות ספציפיים בהם נרצה להכניס את המקרר, תנור, מיקרוגל ומוצרי מטבח אחרים. אנחנו יכולים להוסיף גם אלמנטים אחרים של עיצוב כמו תאורה מעל משטחי העבודה, חיפוי זכוכית, ונטה שתקלוט את האדים ועוד

לסיום,  נקודה משמעותית מבחינת המחיר. בדרך כלל מתחילים לפרסם מטבחים במבצע מספר שבועות לפני החגים, מתוך הנחה שמיד אחרי החגים המחירים שוב יעלו. לכן אל תחכו עם זה לרגע האחרון בשביל שלא תפספסו את המבצע ולא תישארו בלי מישהו שיוכל להתקין אותו עבורכם. ככל שתקדימו כך הסיכוי שתיהנו ממטבח חדש גובר.

לקריאה נוספת על עיצוב מטבחים http://www.samgalconcept.co.il

 

Speak Your Mind

*