10 עובדות על סיגריה אלקטרונית שלא ידעתם

סיגריות אלקטרוניות הן מוצר שזוכה לביקוש הולך וגובר, ועושה רושם בעתיד – ולא המאוד רחוק – הן יחליפו את הסיגריות הרגילות שקסמן הולך ופג ככל שמתגלים לנו הנזקים הבריאותיים שהן גורמות. הוכחה לכך ניתן לראות בעובדה שאפילו ענקית הטבק פיליפ מוריס משקיעה משאבים רבים במחקר ופיתוח של סיגריה ללא שריפת ניקוטין – ובעצם אם תסתכלו סביבכם תגלו לא מעט בני אדם שכבר נהנים מסיגריות אלקטרוניות.

לפניכם 10 עובדות על סיגריה אלקטרונית שכדאי לדעת:

  1. מאז 2011 עלו מחירי הסיגריות הרגילות ב-50%!

ב-2011 עמד מחיר חפיסת סיגריות, בממוצע כמובן, על קצת פחות מעשרים ש"ח. בשנת 2015 המחיר הממוצע כבר היה כ-30.5 ש"ח, כלומר עלייה דרמטית של 50% תוך 4 שנים!

הסיבה העיקרית לזינוק – הכבדת נטל המס, וזאת לאור המלצות ארגון הבריאות העולמי. נכון ל-2015 כבר עמד שיעור המיסוי על סיגריות בישראל על 85%, ואם מחירי סיגריות רגילות נוסקים מעלה מעלה, אין פלא שיש ביקוש רב יותר לסוגים שונים של סיגריה אלקטרונית כפי שניתן לראות כאן.

  1. אידוי ניקוטין ולא שריפתו

כשמעשנים סיגריות אלקטרוניות צריכת הניקוטין היא באידוי ולא בשריפה, כך שחלק נכבד מהנזקים הבריאותיים שגורמת סיגריה רגילה נעלמים.

בהתאם, הסיגריה האלקטרונית היא חלק ממגמה נרחבת של מוצרים תחליפיים לסיגריות הרגילות כמו למשל תחליף טבק, והכל על מנת למזער את הפגיעה בבריאות למינימום.

  1. ניתן לבחור את רמת הניקוטין בסיגריה

רמת הניקוטין בסיגריה האלקטרונית ניתנת לשליטה מלאה מצד המשתמשים – אפשר לבחור נוזל מילוי לסיגריה שכזו עם רמות ניקוטין שבין 0.3% לבין 1.8% וישנם גם נוזלים לסיגריה אלקטרונית ללא ניקוטין בכלל, כך שכל אחד יכול למצוא את רמת החוזק המתאימה לו ביותר.

  1. סיגריות בטעמים

נוזלי המילוי של הסיגריות האלקטרוניות מגיעים במבחר רחב של טעמים, כך שהעישון לא רק מזיק פחות אלא גם טעים יותר.

בין הטעמים שמהם תוכלו לבחור: חמאת בוטנים, קינמון, מוקה, מנגו, בננה, טבק עם וניל, טבק עם מנטה, מרשמלו, טבק עם פירות יער, אבטיח ועוד ועוד.

  1. המפתח לעישון מוצלח הוא עוצמת הסוללה

ללא סוללה חזקה העישון של הסיגריה האלקטרונית עלול להיות מקוטע כך שהחוויה לא תהיה המהנה ביותר שאפשר.

הסיבה לכך היא שהסוללה אחראית לאספקת האנרגיה הנחוצה לחימום הנוזל ולאידויו, כשכאמור בדרך זו בעצם מתבצע העישון כשמדובר על סיגריה אלקטרונית. סוללות שהעוצמה שלהן פחותה מ-1000 מילי אמפר עלולות שלא לחמם מספיק טוב את הנוזלים.

  1. אין עשן ואין אש

יתרון נוסף של הסיגריה האלקטרונית הוא שהיא לא פולטת עשן. בהתאם ניתן להשתמש בה גם במקומות ציבוריים שבהם כידוע העישון אסור עקב נזקי העישון הפאסיבי ובעצם בכל מקום מבלי שהחברים והאנשים שנמצאים בסביבה יעקמו את האף.

סיגריות אלקטרוניות גם בטוחות לשימוש בקרבת ילדים, כך שניתן לעשן אותן בבית ואין צורך לצאת לחצר בקור או באמצע הלילה כדי ליהנות מסיגריה.

  1. מותגים מובילים של אביזרים לסיגריה האלקטרונית

המותגים המובילים בתחום ייצור האביזרים לסיגריה האלקטרונית ובפרט בייצור נוזל מילוי לסיגריות אלקטרוניות הם VAPER ו-ATMOS וכן JUUL.

  1. סטייל

אחת הסיבות העיקריות לעישון סיגריות מכל הסוגים היא הסטייל – כיום שליפת סיגריה רגילה מחפיסה תיתקל ברוב המקרים בתגובה אמביוולנטית במקרה הטוב ומסתייגת במקרה הפחות טוב. סיגריות אלקטרוניות, לעומת זאת, מעוררות סקרנות.

  1. הרוקח הסיני שהמציא את הסיגריה האלקטרונית

כבר בשנות ה-60 של המאה הקודמת הוגשה בקשה לרישום פטנט בארה"ב, אבל רק ב-2003 פותחה באמת סיגריה שהעישון שלה מבוסס על אידוי ניקוטין במקום שריפתו.

מי שפיתח אותה היה רוקח סיני בשם הון ליק, שעשה זאת לאחר שאביו נפטר בעקבות סרטן ריאות.

  1. סיגריה אלקטרונית או עט אידוי?

במקרים רבים תיתקלו במונח "עט אידוי" – זוהי למעשה סיגריה אלקטרונית שזכתה לשם חדש.