ניר גלילי בתפקידי ניהול החל מהצבא ועד למנכ"ל סונול הנוכחי

על מנת להגיע לתפקידים שונים בחברות פרטיות, תפקידים שיכולים להיות מקצועיים או ניהוליים, יש מספר תחנות שצריך לעבור. אפשרות אחת היא לעבוד מספר שנים במגזר הפרטי, כדי להוכיח יכולות מסוימות הדרושות לכל בעל תפקיד. אפשרות אחרת היא לצבור ניסיון אקדמי ודרך שלישית היא לצבור ניסיון ויכולות במסגרת המגזר הביטחוני. למשל, קצינים בצה"ל רוכשים ניסיון והכשרה מעשית שיכולים להיות שימושיים גם מחוץ לצבא. לאחר מכן, כפי שעשה ניר גלילי, אפשר לרתום את הניסיון הצבאי גם בתחום האזרחי.

ניר גלילי קצין בצה"ל

ניר גלילי נולד בשנות החמישים, כאשר מדינת ישראל הייתה רחוקה מלהיות מבוססת. הוא החל את שירותו בצה"ל באחת התקופות המורכבות בתולדות המדינה, שנות השבעים, לאחר מלחמת יום כיפור שזעזעה את המדינה ואת צה"ל שנדרש לשקם את יכולותיו.

במלחמת לבנון הראשונה שירת גלילי כסגן מפקד גדוד בחטיבה 500 של חיל השריון, חטיבה שהייתה שותפה לכמה מהקרבות היותר קשים במלחמה זו, פרצה את הדרך לביירות עבור כוחות נוספים ולחמה בעצמה בבירת לבנון.

בהמשך הדרך הצבאית הגיע ניר גלילי למספר תפקידים נוספים, ובהם מפקד גדוד בחטיבה 500, לאחר מכן מפקד החטיבה ובהמשך מפקד בסיס האימונים צאלים.

מלוחם לסטודנט ולמנכ"ל

עבור קצינים רבים, ובמיוחד עבור מי שהתרגלו לפקד על מספר רב של חיילים, המעבר לחיים האזרחיים אינו פשוט. גם גלילי התמודד עם השינוי, ובין השאר נעזר בידע ובכלים שרכש במסגרת לימודיו באקדמיה תוך כדי השירות הצבאי.

בהקשר זה כדאי לציין כי הבחירה במסלול הלימודים לתואר ראשון עשויה להיראות מעט מפתיעה, שכן הוא לא פנה לתחום הניהול או ההתמקצעות בלוגיסטיקה כי אם אל לימודי היסטוריה.

בחירה בלימודי היסטוריה אינה בחירה רווחת מאוד, שכן בימינו מעט סטודנטים יחסית מגיעים לחוגים בפקולטה למדעי הרוח. במיוחד לא מגיעים לחוג להיסטוריה מפקדים בצה"ל או מנכ"לים בחברות אזרחיות, שבדרך כלל מעדיפים לימודים מעשיים יותר בתחומי הכלכלה, מנהל העסקים, המשפטים, ראיית החשבון וכו'.

ניר גלילי נהנה מלימודי ההיסטוריה, תחום שעניין אותו משחר ילדותו, ולאחר מכן החליט לצבור ידע וכלים אקדמיים בתחום הניהול. הוא התקבל ללימודי תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטת תל אביב, והשלים את הלימודים בהצטיינות.

בזכות התשתית של ניסיון פיקודי בצבא ביחד עם הידע המגוון מעולם האקדמיה, השתלב גלילי היטב בחברות גדולות, והביא בהן לידי ביטוי את יכולותיו.

במשך עשור שנים הוא הוביל את חברת הרכב שלמה סיקסט. בתקופת כהונתו כמנכ"ל גדלה החברה וביססה את מעמדה כמובילה בתחום השכרת הרכב והליסינג בישראל, כשהיא מתפרסת גם אל תחומי פעילות סינרגטיים ונלווים. לאחר עשר שנים ב"שלמה" ביקש גלילי לסיים את התפקיד ולעבור לאתגר חדש – אותו מצא בחברת "סונול".

כמנכ"ל סונול אחראי ניר גלילי בין השאר לפיתוח תחום חנויות הנוחות, וכן להגברת המאמצים לצמצם את הפגיעה באיכות הסביבה – תחום רב חשיבות שגם זיכה את חברת הדלק בפרס ירושלים בשנת 2016.

Speak Your Mind

*