שיפוץ חדר אמבטיה: ניאגרה סמויה, בעד או נגד?

מעוניינים לשפץ את חדר האמבטיה בביתכם ושוקלים להתקין ניאגרה סמויה להדחת המים באסלה? רוצים לדעת מהם היתרונות והחסרונות של ניאגרה סמויה בהשוואה לניאגרה מונובלוק רגילה? ובכן, במהלך עבודות השיפוצים בכל הבית או רק בחדרי האמבטיה בביתכם כדאי להחליף את תשתיות האינסטלציה הישנות, זו גם הזמנות מצוינת לשדרג את עיצוב חדר האמבטיה באמצעות החלפת כלים סניטריים, ביניהם החלפה של הניאגרה, כיור, ברזים ואסלות.

אם אתם מעוניינים להסתיר את הניאגרה והצנרת המובילה לאסלה, כדאי לכם לשקול התקנת ניאגרה סמויה ואסלה תלויה, אך עליכם להבין גם מהם החסרונות של הניאגרה הסמויה.

טרנד הניאגרה הסמויה בעיצוב חדרי אמבטיה ושירותים

בשנים האחרונות הטרנד החם בעולם עיצוב חדרי מקלחת ושירותים הוא להתקין ניאגרה סמויה בגלל המראה האסתטי והעיצוב האלגנטי והיוקרתי. ניאגרה סמויה מותקנת לרוב מאחורי חיפוי הקיר, אם אין תשתית קיימת להתקנתה עליכם להשקיע גם בבניית קיר נוסף מגבס לעיטוף מיכל ההדחה הסמוי מהעין, ולרוב מחפים את קיר הגבס בעזרת אריחי קרמיקה, גרניט פורצלן או אבן טבעית. יש שיטה נוספת להתקנת ניאגרה סמויה באמצעות חגורת בטון, בלוקים ורשת לחיזוק ולעיגון הניאגרה – כך הניאגרה הופכת לחלק מהקיר ואין צורך בעבודות גבס.

חשוב להדגיש כי התקנת ניאגרה סמויה מייקרת את עלויות שיפוץ חדר האמבטיה או השירותים, עם זאת התוצאה הסופית מרשימה ותוכלו ליהנות מעיצוב יוקרתי וממראה אסתטי יפהפה. עליכם לזכור כי ניאגרה רגילה תופסת נפח בחדר האמבטיה, היא נראית לעין ולרוב אינה אסתטית, לכן אין זה פלא כי רבים מעדיפים במהלך שיפוץ חדר האמבטיה להתקין מיכל הדחה סמוי עם אסלה תלויה, כך גם ניתן לנקות טוב יותר את החדר.

מהם היתרונות להתקנת ניאגרה סמויה במהלך השיפוץ בחדר האמבטיה?

אם החלטתם להתקין ניאגרה סמויה בחדר האמבטיה תיהנו ממספר יתרונות חשובים, ביניהם:

* עיצוב אלגנטי ואסתטיקה מושלמת.

* מראה יוקרתי יותר של חדר האמבטיה.

* קל יותר לנקות את חדר האמבטיה.

* דגם איכותי כולל מנגנון מתקדם לחיסכון במים ולמניעת ריח העולה מהביוב.

* אפשר להתקין על הקיר אסלה תלויה לעיצוב נקי בחדר האמבטיה.

מי שיש לו אזרחות פורטוגלית (קראו על זה כאן) או של מדינה אחרת באירופה ויא לו לטייל הרבה בחוץ לארץ, אולי שם לב לכמה שניאגרות סמויות נפוצות שם בימינו.

מהם החסרונות של ניאגרה סמויה

לאחר שציינו את היתרונות של ניאגרה סמויה, כדאי לדעת גם מהם החסרונות שלה:

* עלות גבוהה יותר בהשוואה למחיר של ניאגרה רגילה.

* התקנה מורכבת ויקרה יותר.

* עלות תיקונים ותחזוקה גבוהה בהרבה.

* קושי למצוא חלקי חילוף.

* גישה לא נוחה לתיקון מכלולי הניאגרה הסמויה – יש לבצע את התיקון מבעד לפתח שירות קטן יחסית.

כאמור, העלויות של התקנה ותיקון ניאגרה סמויה גבוהות יותר, לכן חשוב לרכוש רק דגם איכותי ממותג מוכר ואמין, לדוגמה חרסה, פלסאון או ג'בריט. ניאגרה סמויה באיכות גבוהה עומדת בדרישות התקנים המחייבים, אינה דורשת תחזוקה והיא אמינה ועובדת היטב לאורך זמן רב. חשוב לוודא כי האינסטלטור מבצע התקנה מקצועית של הניאגרה ודואג לעיגון חזק של לחצן ההפעלה, ובמידה ויש תקלה מומלץ להזמין איש מקצוע מנוסה המתמחה בתיקון ובהתקנות של ניאגרות סמויות אחרת מסתכנים בנזק לחלקים, בנזילות ובבעיות אינסטלציה נוספות.