משרד הפרסום אקסקטיב מרקטינג מציג כיצד לנהל מותג בצורה נכונה

למותג חזק מתלווה ערך מסחרי חשוב ביותר. מסיבה טובה החברות המובילות בעולם מקפידות לטפח את המותג, לחזק אותו ולהפוך אותו למקדם מכירות מעולה. למותג קיים ערך תדמיתי יציב והוא נועד לעורר אמון וליצור זיקה ביניכם לבין הלקוחות שלכם. אם גם אתם רוצים תוצאות, משרד הפרסום אקסקטיב מרקטינג מציג כיצד צריך לנהל מותג בצורה נכונה, בעידן הדיגיטלי.

הגדרת ערכי המותג שלכם

ניהול מותג לא מתבסס אך ורק על מודעות פרסום שמשבצים ברחבי הרשת, בעיתונות המודפסת או הדיגיטלית. ניהול נכון מתחיל עוד לפני הפצת המותג בפלטפורמות שונות בהגדרת ערכי המותג שלכם. לפעמים, ערכי המותג יהיו זהים לערכים שלכם כבני אדם. האם זה חייב להיות כך תמיד? לא בהכרח. ערכי המותג שלכם צריכים להיות חיוביים באופן מובהק או כאלה שיבהירו תועלות מסוימות שהלקוח צריך. איכות חיים, אמינות, לייף סטייף, ערך עצמי, תחושת ביטחון ללקוח, כל אלה דוגמאות לערכי מיתוג טובים. עדיף שהערכים הללו לא יהיו סתם מומצאים אלא שיהיה להם בסיס מציאותי או לפחות אליהם צריך לשאוף.

הפצת ערכי המותג בצורה בהירה וקולחת

ממשרד הפרסום אקסקטיב מרקטינג מדגישים שאת ערכי המותג חייבים להעביר הלאה, בצורה בהירה וקולחת. צריך לפשט את הדברים ולהפוך אותם לנגישים. לציבור אין סבלנות או חשק לנתח כל מיני סמלים מורכבים או סיסמאות פרסום ברורות למחצה. את ערכי המותג שלכם צריך לנהל בצורה כזאת שתנגיש אותם לציבור רחב ובעיקר עבור קהל היעד הרלוונטי. את המסרים אפשר להעביר דרך אתרים מקצועיים, באמצעות בלוגים, מודעות בתשלום, קידום ממומן ועוד. כלל שמאוד יכול לעזור: אם אפשר להעביר את המסר במילים ספורות, אל תנסו לספר יותר מדי סיפורים. מאמרים ארוכים יכולים לעבור בתור ערך מוסף ללקוח, להעברת מידע וככלי לחיזוק מוניטין קיים.

מהו ניהול מותג דינאמי ואיך משיגים אותו

בימינו, אי אפשר לוותר על ניהול מותג דינאמי. אקסקטינב מרקטנג מסבירים שהכוונה היא שצריך לחיות את השוק, לדעת מה המתחרים עושים, להבין כיצד הלקוחות כיום שונים מהלקוחות של פעם. לדוגמא, רשת מזון מהיר עולמית שמוכרת המבורגרים, החליטה לאחרונה לשנות את המיתוג בגלל שהלקוחות כיום מעדיפים דברים אחרים. אם פעם הדגש היה על מיתוג של מזון מהיר, נגיש וזול, הדגש עבר למיתוג בריא יותר.

ברשת, מאוד נוח לנהל את המותג באופן דינאמי, על ידי קיום קשר עם קהל היעד והלקוחות. שימו לב מה כותבים עליכם ברשתות חברתיות. התעניינו מה הלקוחות רוצים לקבל, כשהם קונים מוצרים כמו שאתם מיצרים או משווקים. תארו ללקוח בפלטפורמות שונות, בסיסמאות קליטות, בסרטוני תדמית, איך אתם מחוברים לעולם שלו, למה שהוא רוצה, מחפש וצריך. אפשר גם לערוך סקרי לקוחות, בתמורה להטבות שונות. למידע שתקבלו ערך מיתוג עצום.