סקס בהריון עם דורקס – רגיש ומרגש

הריון הוא מצד אחד תקופה מרגשת שמחזקת מאוד את הקשר הזוגי ומעמיקה את האינטימיות (ולא רק כשמדובר בהריון ראשון), אבל מצד שני גם תקופה מטלטלת שבמהלכה נגרמים שינויים פיזיים משמעותיים לאישה, ובנוסף היא חווה קשה רחבה של רגשות בעוצמה גבוהה, כך ש-9 החודשים שלפני הלידה גם מעמידים במבחן את מערכת היחסים ובפרט מקשים לעתים על קיום יחסי מין מהנים.

יחד עם זאת סקס הוא מפתח חשוב לחיים טובים ודרך מעולה לפוגג מתחים, כך שכמובן כדאי להמשיך וליהנות ממנו גם כשהבטן תופחת – תוך מודעות לניואנסים המיוחדים של יחסי מין בזמן הריון.

קראו עוד על דורקס בלינק הבא.

האם סקס עלול להזיק לעובר?

לא.

למעשה, ההיפך הוא הנכון: ראשית, העובר מוגן לגמרי בתוך הרחם, הן ע"י השרירים והן ע"י מי השפיר, ושנית, סקס מוצלח מוביל לתחושות חיוביות במיוחד אצל האישה, ודרכה גם העובר נהנה מאנרגיות טובות.

האם ישנם מצבים שבהם כדאי להימנע מיחסי מין?

גם אם העובר מוגן לחלוטין, בכל זאת ישנם מצבים שבהם מומלץ לנשים הרות לוותר על סקס, או לכל הפחות להתייעץ עם הרופא שמלווה את ההיריון.

מצבים אלה הם: דימום נרתיקי, כאב במהלך הסקס, פתיחה של צוואר הרחם כבר בשלב מוקדם יחסית של ההיריון, דליפת מי שפיר (או חשד לדליפה) והתכווצויות שאינן חולפות.

צריך דורקס?

כן.

אמנם באופן טבעי אין חשש מפני כניסה להריון בלתי צפוי כשמקיימים יחסי מין עם אישה הרה, אבל קונדומים מונעים גם הידבקות בזיהומים שונים (כלמידיה, הרפס, HIV ועוד).

עוד כדאי לקחת בחשבון שאותם מזהמים עלולים לסכן גם את העובר, ועל כן מומלץ בחום להמשיך לקנות דורקס ולקיים יחסי מין מוגנים.

רגישות גבוהה במיוחד

במהלך ההיריון במקרים רבים האישה הופכת רגישה במיוחד, ובהחלט ייתכן שמגע שבעבר היה מענג עד מאוד עבורה (בשדיים, בבטן וגם באיברים אחרים) הופך למכאיב ולא נעים.

בהתאם נדרשת רגישות גבוהה במיוחד גם מצד הפרטנר לסקס, ובפרט תקשורת פתוחה וכנה, עם תשומת לב מלאה לכל ניואנס אצל האישה.

מצד שני כדאי לזכור שהרגישות הגבוהה, בתוספת השינויים ההורמונליים, עשויים להוביל לעונג עוצמתי במיוחד עבור האישה (ואיתה כמובן הגבר, ובפרט עם דורקס מתאים), כך שבהחלט כדאי "להשקיע" בקשב הדדי ובגילוי מחדש של הגוף המשתנה של האישה ההרה.

אילו תנוחות מתאימות לסקס בזמן הריון?

השינויים הפיזיים, שהופכים משמעותיים יותר ויותר ככל שההיריון מתקדם, הופכים חלק מהתנוחות שלהם אתם רגילים לבלתי אפשריות או למכאיבות – הזדמנות מעולה לגלות תנוחות חדשות וליהנות גם מהגיוון (והרי סקס משובח נשען על היכרות עמוקה אבל גם חידושים והפתעות).

תנוחה מומלצת אחת לסקס בהריון היא כפיות, בעיקר בזכות העובדה שאין בה שום לחץ על הבטן. תנוחה נוספת שכדאי לנסות היא כשהאישה יושבת על כיסא גבוה והגבר מענג אותה במגוון דרכים (מה שלפעמים גם עוזר לה להרגיש כאילו היא יושבת על כס מלכות -בהחלט תוספת מבורכת ליחסי המין).

עוד תנוחה נוחה לאישה ההרה ולעובר היא כשהאישה רוכבת על הגבר עם הגב אליו (ואחרי האורגזמות כמובן שמסתובבת אליו בחזרה כדי לחדש את קשר העין), אפשרות אחרת היא כשהאישה שוכבת בקצה המיטה עם הרגליים למעלה והגבר כורע מולה וחודר אליה בלי למעוך אותה וישנה גם תנוחת המספריים – האישה שוכבת על צד ימין והגבר על צד שמאל, מולה. האישה מעבירה את ידה הימנית מתחת לראשו של הגבר, וגם הוא מבצע פעולה דומה. בשלב הבא האישה מעבירה את רגל שמאל שלה בין רגלי הגבר, והוא מעביר את הרגל הימנית שלו אל מאחורי האישה. השלב הבא הוא כבר סקס סוער. כמובן שניתן לגוון עוד, וליהנות עוד – רק לא לשכוח דורקס.